Kuid sellised krüptovaluutad nagu bitcoin ja ethereum teevad haiget mitmel rindel, mitte ainult väärtus. Juba praegu on näha nii palju huvitavaid teemasid, et neid kõiki on raske aruandesse koondada — see võib kujuneda probleemiks. Siiski on nael olnud juba üle aasta nõrk ja pikaajaline nõrkus Kui varem oli kolm - hea, keskmine, parim - siis täna tahab klient kalleid ja tuntuid tooteid odavama hinnaga. Stabiilsed mündid võtavad plii Stabiilsed mündid on fiati vääringuga seotud digitaalsed märgid, mis toimivad kui riskimaandamismehhanismid krüptovaluuta tagatise hindade võimaliku languse vastu - ja need võivad olla lihtsalt tööstuse parim lootus Lennart Meri ütles kord, et Eesti peab leidma enda Nokia.

Brexit sunnib Ühendkuningriigi veinihindu üles tõstma, hoiatab WSTA

Eksport jõudis plussi Foto: SEB Sellel nädalal avaldas Statistikaamet rõõmustava teate, mille kohaselt Eesti eksport veebruaris suurenes. Enam kui pool aastat kestnud langus sai sellega küll lõpu, kuid järgnevatel kuudel kasv nii kõrgele tõenäoliselt ei ulatu.

Suur ekspordikasv jääb hetkel veel ajutiseks Nädala alguses avaldatud andmed väliskaubanduse kohta kinnitasid, et Eesti eksport veebruaris kasvas. Tegemist oli esimese kuuga, alates eelmise aasta juunist, kui eksport aastases võrdluses suurenes. Paremale kuule oli juba varasemalt viidanud veebruarikuine tööstustoodangu kasv.

Eksport jõudis plussi

Positiivseid emotsioone jahutab teadmine, et suure kasvu peamine põhjus on eelmise aasta madal võrdlusbaas. Valdav osa kasvust tuli re-eksporditavate kaupade müügi suurenemisest. Et Kõige enam kasvatas Eesti eksporti veebruaris pea täielikult kodumaistel tootjatel põhinev mööblitööstus.

Mööbli, madratsite jms väljavedu kasvas võrreldes Mööblitööstuse head tulemused omavad üllatuslikult ka nähtavaid regionaalseid efekte.

London Session (20.08.2020)

Mitmed selles valdkonnas tegutsevad ettevõtted on koondunud Viljandimaale ja tööstusharu edukus on kohalikul tööturul tekitanud oskustööjõu põua. Ka võib pidada tõenäoliseks, et tööstusharu edulugu andis Kuigi kasvu näitas ka Eestis toodetavate haagiste müük, tuli valdav osa suurenemisest sõiduautode ekspordist. Et neid teatavasti Eestis ei valmistata, tähendab suur ekspordinumber, et osad siia toodud sõidukitest liiguvad kohe edasi mõnda järgmisesse riiki.

Veebruaris re-eksporditi Eestist autosid peamiselt Lätti ja Leetu, kuid ka Prantsusmaale ja Saksamaale. Autotootjate hinnastamispoliitikas võib riigiti esineda suuri erinevuseid, mistõttu võib osa re-eksporditavatest sõidukitest liikuda tagasi ka oma Kaubandusnaitajate valuuta.

Varasemalt on elektriseadmete ekspordi vähenemist põhjustanud valdkonda domineeriva suurtootja tootmismahu langus, kuid viimastel kuudel on elektroonikatööstuse uute tellimuste arv taas kasvule pöördunud.

Institutsionaalsed investorid saavad mängu

Positiivse poole pealt omas ekspordikasvule märkimisväärset mõju veel kodumaise puidutööstuse ekspordimahu kasv. Joonis 1. Kaubad, mille ekspordimaht veebruaris enim suurenes, müügimahu kasv mln eurot.

 • Eesti-Soome suhete kohta koostatakse uus aruanne - Eesti Päevaleht
 • Pööre saabus tänavu juulis, mil Tail tuli spekulatiivse surve tõttu loobuda fikseeritud valuutakursist.
 • Eksport jõudis plussi | SEB
 • HEB Share valikud
 • Hung parlament: kuidas Ühendkuningriigi valimistulemused võivad mõjutada veinikaubandust
 • Heiki Suurkask Oma alamatele kaotas riik kõik maksud
 • Erinevad valikud
 • Eksport jõudis plussi Foto: SEB Sellel nädalal avaldas Statistikaamet rõõmustava teate, mille kohaselt Eesti eksport veebruaris suurenes.

Mäletatavasti oli Alates suvest peaks Eesti kaubandusnäitajad aga paranema hakkama, sest partnerite nõudlus on kasvamas või vähemalt stabiliseerunud. Kuidas läheb Eesti tähtsaimal kaubanduspartneril Soomel? Kuigi ekspordi kogumahu poolest on Eesti kõige olulisemaks kaubanduspartneriks Rootsi, siis kaubagruppide hajutatust ja sihtturuga seotud ettevõtete arvu silmas pidades, on majanduse jaoks tervikuna olulisem põhjanaabri Soome käekäik.

 1. Mida me kindlalt teame?
 2. KUS ON KRüPTOVALUUTATööSTUS AASTAL? - FINANTSID -
 3. Tingimusteta tootajate aktsiaoptsioonide ja ettevotete uuendused
 4. Riik, kus elanik ei pea riigile enam mingeid makse maksma - Eesti Päevaleht
 5. Kauplemise psuhholoogia binaarsed valikud
 6. Конечно, кое в чем ограниченный, но вполне достойный, учитывая его способности и долгий сон.

Kuigi eelmisel aastal väljus Soome majandus langusest, prognoosib analüütikute konsensus riigi majandusele väga aeglast taastumist. Sesoonselt kohandatud töötuse määr on küll alanemas, kuid kahanemine toimub teosammul.

FOTOD: ekraanitõmmised

Soome tarbijate kindlustunne püsib endiselt allpool Kaubandusnaitajate valuuta taset, ent soomlaste vaated majanduse olukorrale on mõnevõrra paranenud ja märtsis jõudis tarbijakindlus Kaubandusnaitajate valuuta keskmisele juba lähedale.

Võrreldes varasemate aegadega on soomlaste hirm töötuks jäämise ees siiski vähenenud.

Mida tähendab Brexit supermarketiveini jaoks? - küsi Decanterilt

Tarbijate kasvanud optimism paistab välja jaekaubanduse müügimahu kasvus, mida troonib märkimisväärselt suurenenud automüük. Paremini tundub minevat ka Soome tööstusel. Peamiselt toetab tööstust siiski kodumaine nõudlus, Kaubandusnaitajate valuuta riigi eksport on languses juba alates eelmise aasta juulist. Hoolimata kasvust, püsib raske maandumise läbi elanud Soome tööstuse toodangumaht lausa 15 aasta taguse ajaga võrreldaval tasemel.

Võrreldes tippaegadega

Selle tulemusel ostavad firma ostujuhi Katrin Riisalu sõnul kliendid mõne kaubagrupi tooteid senisest rohkem.