Muuseas, autoritaarne ei võrdu mölaklus, autoritaarne saab olla ka ilma inimesi alandamata. Ehkki pikaajaliselt on kaasamine, nn demokraatlik juhtimisstiil tõepoolest tulemuslikum, ent siis kui piltlikult öeldes maja põleb, pole ehk õige aeg kutsuda kokku koosolekut ja hakata kokku koguma ettepanekuid, mida teha. Ehk veel kehvema, kui mölakaks või excelijuhiks peetav juht.

See kõik on õige… kuni ühel hetkel selgub, et selline juht on kõige kehvem, mis saab meeskonda või organisatsiooni tabada, kirjutab koolitaja ja coach Raimo Ülavere oma blogis. Meile meeldivad lihtsad lahendused. Meile meeldivad ka ideaalkujutised juhtidest — me justkui teame, et just selliselt käituv juht on hea.

R Naide kauplemisstrateegiast

Ja teistmoodi käituv juht on halb. Võtmesõna on lihtsus — sest niipea, kui hakkame uskuma, et hea juht võib käituda vahest ka sarnaselt mölakaga või halb juht võib olla hea inimene, läheb asi keeruliseks. Milline on hea juht? Mida kauem ma juhtide coachinguga olen tegelenud seda on nüüd 10 aastatseda enam tahan vastuseks küsimusele: milline on hea juht?

Annan endale ka aru, et selline vastus pole just kõige populaarsem, selle peale mind esinema ei kutsuta. See ei tekita motivatsiooni ja inspiratsioonipuhangut, mida ideaalse juhi kuvandite ja käitumismustrite kirjeldamine tavaliselt tekitab.

Ent see vastus, vähemasti valikute juht silme läbi, peegeldab reaalsust paremini kui ideaalse maailma ideaalse juhi kirjeldus. Mis kohtudes igapäevase töökeskkonnaga kildudeks kipub murenema.

Otsusta ise. Tootajate aktsiaoptsioonid tool sinu ette allpool kolm tüüpilist vastandumist, millega häid ja kehvasid juhte justkui eristatakse. Ja panen nad vastamisi päriselust pärit uuringute ja kogemustega. Muuseas, enne veel kui asja juurde läheme, oluline remark: kõik allpool toodud võrdlused lähtuvad eeldusest, et juhi esmane eesmärk ja vastutus on tulemus.

Wisecounter OÜ

Autokraatlik vs kaasav juht Inimeste kaasamine, nendele valikute tegemise võimaluse andmine, neile otsuse tegemise vastutuse jätmine, kõikide ära kuulamine ja kõikide võimaluste ja valikute kraadimine. Inimestel peab olema võimalus ise otsustada, mida, kuidas, kellega ja millal nad tööd teevad. Autonoomia, kui kasutada juhtimisteaduses levinud mõistet. See on see jutt, mida räägitakse rõhuvas enamuses juhtimisalastest raamatutest ja mida esinejad, sealhulgas ka valikute juht, oleme maalinud kuulajate silme ette konverentsidel.

Daily Trade Crypt Tips

Ja muidugi, kuna see kõik on seotud vastutuse ja omanikutunde kasvuga, siis see aitabki paremale tulemusele kaasa. Ent see on ainult pool tõde, kaasava juhi tulemuslikkus ei kehti kaugeltki alati ja igal pool. Samuti kaasneb kaasava juhtimisega pigem segadust kui selgust vähese kompetentsiga meeskonnas. Veel, kaasamise tulemuslikkus kipub vähenema ka siis, kui tekib ajasurve. Ehkki pikaajaliselt on kaasamine, nn demokraatlik juhtimisstiil tõepoolest tulemuslikum, ent siis kui piltlikult öeldes maja põleb, valikute juht ehk õige aeg kutsuda kokku koosolekut ja hakata kokku koguma ettepanekuid, mida teha.

Muuseas, autoritaarne ei võrdu mölaklus, autoritaarne saab olla ka ilma inimesi alandamata.

Mis vahe on piiratud varude uksuste ja aktsiate valikud

Ja veel, olen lugenud ka uuringut, mis ütleb, et olles n. Tulemustele keskenduv vs toetav juht Inimeste kuulamist, nende toetamist eelkõige emotsionaalselt, empaatiavõimet ja selle rakendamist peetakse üheks hea juhi põhivõimekuseks.

  • Võta ühendust Valikud ja eelistused Inimene sünnib maailma ja ta hakkab esimesest hetkest tegema valikuid.
  • Mis on Options Trading YouTube

See on valikute juht loomulik, kuna suur osa toetava juhi tegevustest tegeleb suhete ehitamise ja hoidmisega ning suhted on see, millel on pikaajaliselt heale tulemusele erakordselt suur mõju. Ent samas on ka teada ja mõõdetud, et kui toetamine, kuulamine, empaatiline ja osavõtlik hoiak on peamine ja võib-olla ka ainus, millele juht toetub, siis teeb ta tõenäoliselt konkurentsitult kehvima tulemuse.

Pensionifondi juht: rohkem valikuid tähendab ka rohkem rumalaid valikuid

Ehk veel kehvema, kui mölakaks või excelijuhiks peetav juht. Hea inimene ei võrdu tingimata hea juht. Hea inimene hea n. Olulisim on siis juhi jaoks hea ja pilvitu suhe. Ehk konflikt pole üldse see, mida ta näha tahab ja konflikti vältimisest saab omaette käitumismuster.

Pildigalerii

Hea juht aga seevastu teab, et tulemus on see, milleks ta on palgatud ning ilma mõnikord konflikti minemata on parimat tulemust pea võimatu saavutada. Olen ka varemalt kirjutanud sellest, et parimad juhid just tulemust silmas pidades on uuringu järgi need, kes suudavad olla korraga nii toetavad inimeste kui nõudlikud tulemuste suhtes.

FXCM kauplemise naitajad

Miks nii vähe? Sest see ongi keeruline kombinatsioon, hea juht ei ole ainult hea kuulaja ja tunnustaja, vaid on vajadusel ka konkreetne ja otsekohene ja nõudlik. Ja ka mittekuulav, kui vaja.

Scali valikuvoimalused

Ning hea, tulemusele keskendunud juht on valmis konflikti minema ja teeb vajalikud juhtimisotsused, kui tulemused pole ootustele vastavad. Ekstravert vs introvert Kolmas vastandumise skaala on ekstravert ja introvert. Ja tõsiasi on ka see, et valikute juht ideaalse juhikuvandi teke pole juhuslik.

Interaktiivne maakler valiku raha konto

Me näeme neid meedias esinemas, ekstravertidest juhte ka edutatakse, sest nad paistavad silma. Ja… päriselt võivad nad tulemusi silmas pidades hoopis piduriks olla.

AMTELi senine juht pidi tegema valiku ja lahkus

Mõned aastad tagasi tegi Whartoni ülikooli professor Adam Grant koos kaaslastega uuringu, milles vaatles ühe pitsa kohaletoimetamise keti juhte ja töötajaid just ekstravert-introvert skaalal ning võrdles neid siis reaalsete äriliste tulemustega.

Ning järeldus oli üsna lihtne. Tõepoolest, n. Ent niipea, kui meeskonna kompetentsus tõusis, valikute juht kui inimesed oli kogenumad, tegid introvertidest juhtide meeskonnad paremaid tulemusi.

See kõik on õige… kuni ühel hetkel selgub, et selline juht on kõige kehvem, mis saab meeskonda või organisatsiooni tabada, kirjutab koolitaja ja coach Raimo Ülavere oma blogis. Meile meeldivad lihtsad lahendused.

Sest ekstravert kippus inimeste ideid ja initsiatiivi lämmatama, introvert aga lasi meeskonnas headel tegijatel kasvada, initsiatiivi ja vastutust võtta. Niisiis, mitmetel, et mitte öelda paljudel juhtudel on kõige paremad juhid tulemust silmas pidades need, kellest me liiga palju ei tea ega kuule.

Kolm üldteada hea juhi definitsiooni, mis ei vasta tõele

Sest nad ei trügi esikaantele, ei hüppa koosolekutel püsti ja hakka oma ideid pritsima ning ei pea ka sütitavaid kõnesid meeskonna ees.

Ent nad teevad seda, milleks nad on palgatud, ehk tulemust. Niisiis, hea juht võib tõepoolest olla kaasav, toetav ja ekstravertne inimeste inimene. Ent ta võib olla ka autokraatne, tulemustele keskendunud ja introvertne inimene.

Ehk: see sõltub.