Neile, kes seekord edasi ei pääsenud, anname kindlasti tagasisidet. Samuti korraldab sisekaitseakadeemia oma õppuritele majutuse ning aitab elukorraldusega. Kui oled hingega asja juures, siis on ka kogemustepagas suurem. Parimate soovidega. Meeldis, et kogu programmi vältel toimus praktikantidele suunatud ühisüritusi, mis olid nii meelelahutusliku kui ka silmaringi avardava eesmärgiga.

Praktika: mitte tüütu kohustus, vaid uhkuseasi Võita kätte vinge praktikakoht on sama hea kui kandideerida väärt töökohale, sest läbida tuleb tihe konkurents.

Valikute praktikaprogramm

Kui sind saadab edu, oledki astunud oma esimese sammu karjääriredelil. Ennekõike värbavadki ettevõtted praktikante soovist leida tulevasi töötajaid. Sest mis saaks olla parem töötahte ja iseloomukindluse proovikivi kui vähemalt kuu aega jutti tööd reaalses töökeskkonnas silmitsi eluliste situatsioonide ja probleemidega.

Haridusjuhtide...

Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsari sõnul on Eesti ettevõtted üldjoontes väga avatud nii kutse- kui ka üliõpilastest praktikantidele. Tamsar nentis, et kohe kindlasti ei saa tänapäeval väita, et praktika on noorte jaoks pelgalt tüütu kohustus. Nad mõistavad, et praktika annab võimaluse lihvida koolis kogutud teadmisi ja oskusi reaalses töökeskkonnas. Kuigi on endiselt õppureid, kes soovivad praktika kaudu endale vaid õppekavasse linnukese kirja saada, siis üha Valikute praktikaprogramm kuuleme positiivseid lugusid aktiivsetest ja kohusetundlikest praktikantidest.

Kes jäävad sõelale? Swedbanki personalijuhi Ülle Mati sõnul kutsuvad nad igal aastal Swedbankiga liituma ligi praktikanti. Swedbanki personalijuhi sõnul valivad nad Valikute praktikaprogramm selle järgi, kui Valikute praktikaprogramm vastavad nad panga väärtustele ning kui suurt potentsiaali ja motivatsiooni on neil kasvada Swedbankis oma ala eksperdiks. Kui tavaliselt langetatakse valik vestluse ja CV põhjal, siis tudengite puhul, kellel töökogemust veel pole või napib, on parimvisiitkaart kandidaat ise ja tema saadetud kandideerimismaterjalid.

Rahvusvahelise tööstuskontserni ABB Balti riikide värbamisjuht Gerda Markus ütles, et nemad langetavad valiku koostöös üliõpilasega. Praktikantide leidmiseks teeb ABB aktiivset koostööd koolidega, peab loenguid, väljastab stipendiume, käib karjääripäevadel ja messidel.

VIIMASED UUDISED

Eesti Energia pressiesindaja Priit Lutsu sõnul leiavad nemad praktikante peamiselt praktikakampaania käigus ja koostöös koolidega. Politsei- ja piirivalveameti PPA personalibüroo peaspetsialisti Rita Mesi sõnul tuleb neile enamik praktikante sisekaitseakadeemiast. Pealegi olevat teiste erialade inimestele näiteks Valikute praktikaprogramm, analüütikutele, mehhaanikutele ja kommunikatsioonispetsialistidele praktika PPAs täiesti unikaalne võimalus näha politseimaailma sisse ning saada ka vahetu kogemus organisatsiooni toimimisest ja sisekliimast.

Mida praktikantidelt oodatakse? Swedbanki personalijuhi Ülle Omakapitali voimalusi mojutab eraettevote sõnul ootavad Valikute praktikaprogramm praktikandilt avatust, pealehakkamist ning pidevat soovi end uute teadmistega täiendada. Näiteks kui praktikant tuleb tööle, siis lisaks isiklikule mentorile, kes praktikanti töökeskkonda ja uude töösse sisseelamisel toetab, on paigas ka kõik tööülesanded ning ootused.

Selline korraldus muudab personalijuhi sõnul praktikaaja väärtuslikumaks, kuna temalt oodatakse reaalsete tööülesannete täitmist, samuti tulemuslikkust. Ka ABB Valikute praktikaprogramm Gerda Markus väärtustab praktikantide puhul ennekõike huvi valdkonna vastu, säravaid silmi, pealehakkamist ja õppimissoovi. Eesti Energia pressiesindaja Priit Luts rääkis, et neile on oluline, et tulevane praktikant oleks praktika jooksul uudishimulik ning näitaks üles initsiatiivi nii tööülesannete täitmisel kui ka ettevõtte vastu tervikuna.

Lutsu sõnul uurivad nad igal aastal praktikajuhendajatelt tagasisidet ning on siiani jäänud noorte teadmiste ja töösse suhtumisega väga rahule. Ettevõtte ülesanne on siinkohal toetada ja anda juhendamise kaudu positiivne kogemus õpitud erialast, et see omakorda inspireeriks jõudma tippu. Samuti peaks noort kõnetama mõte turvalisuse loomisest.

Mesi tundis heameelt, et just PPAs praktika sooritanud kadett pälvis eelmisel aastal parima praktikandi tunnustuse.

Valikute praktikaprogramm

Suurim Binaarsete valikute aeg on tööettepanek Peale võimaluse kasutada õpitud teadmisi reaalses töökeskkonnas ning töötada kõrvu oma ala tippspetsialistidega, nopivad noored praktika jooksul ka muid hüvesid. Enamikus ettevõtetes on praktikantide töö tasustatud ning nad saavad osa kõikidest ettevõtte soodustustest ja ettevõtmistest.

  • India voimaluste tulumaks India kaubanduse jaoks
  • OECD suuniste jagamise valikud

Swedbanki personalijuht rääkis, et praktikandid on tavalised lepingulised töötajad, kes saavad palka ja kellele laienevad pangas töötamise ajal soodustused, mis sõltuvad töösuhte pikkusest ja kehtivatest põhimõtetest.

Ka ABBs on kõik praktikakohad tasustatud ning lisaks saavad värbamisjuhi sõnul praktikandid kasutada SportID soodustust, võtta osa meeskonnaüritustest, suvepäevadest ja jõulupidudest.

PPAs on praktika üldjuhul tasustamata, aga praktikant saab osa organisatsiooni muudest hüvedest, nagu head sportimisvõimalused, ühisüritused, tugev meeskonnavaim ning missiooniga töö. Samuti korraldab sisekaitseakadeemia oma õppuritele majutuse ning aitab elukorraldusega. Ülle Matt, Swedbanki personalijuht Kindlasti on raskuskese suvisel perioodil, sest siis on koolivaheaeg ning huvilisi rohkem.

Küll aga tasub äramärkimist, et tegelikult värbame praktikante erinevatesse valdkondadesse aasta läbi, meie üksuste vajaduste ning huviliste soovide järgi. Sügisel, mil õppeprotsess eeldab ka kooliskäimist, võimaldame paindlikku praktikagraafikut. Suveks kutsume ka teiste erialade tudengeid õigus- majandus- keskkonna- ja Valikute praktikaprogramm valdkonnast.

Kõige aktiivsem kandideerimine meie praktikakohtadele toimub märtsist maikuuni. Rita Mesi, politsei- ja piirivalveameti personalibüroo peaspetsialist Näiteks suvel.

Valikute praktikaprogramm

Kindlat ajavahemikku ei Valikute praktikaprogramm, praktikantidel on tööd aasta läbi. Kust leiab väärtuslikke praktika- ja töökuulutusi?

Paljud ettevõtted levitavad praktika- ja töökuulutusi oma Facebooki ja Instagrami kontol, mis on ka nende ametlikud sotsiaalmeedia kanalid. Näiteks Swedbank tutvustab nendes kanalites Valikute praktikaprogramm endi soovil ka erinevaid ametikohti pangas. Matt lisas, et LinkedInis, mis on samuti nende ametlik kanal, kuvatakse praktikakuulutusi vähem ning ollakse rohkem keskendunud erialastele tööpakkumistele.

Samuti teevad ettevõtted praktikantide leidmiseks aktiivset koostööd Valikute praktikaprogramm. Näiteks ABB korraldab loenguid, annab välja stipendiume, on kohal karjääripäevadel ja messidel ning pakub igal aastal enam kui praktikakohta, et tutvustada ABBd kui tehnoloogiliste innovatsioonide rajajat, praktikapakkujat ja erialase teekonna toetajat.

Ka praktikakampaaniad on tänuväärt ettevõtmine.

Valikute praktikaprogramm

Klair Kivi sai panka tööle Klair Kivi kandideeris Swedbanki Kick Starti praktikaprogrammis ning sai tänu sellele hiljem Valikute praktikaprogramm panka tööle. Ta ärgitab praktikante aktiivne olema ja praktikast maksimumi võtma.

Miks kandideerisid just Swedbanki praktikale? Olles hiljuti saanud sisse magistriõppesse ettevõtluse ja ökonoomika alal, jäi mulle silma Swedbanki praktikaprogramm Kick Start. Kui märkasin, et praktikanti vajatakse ka ettevõtete panganduse divisjoni, leidsin, et see võib olla hea võimalus koolis saadud teadmisi päriselus rakendada, avardada oma silmaringi ning õppida oma ala spetsialistidelt. Uskusin, et Swedbanki praktikale tulles võivad edaspidi töömaastikul avaneda uksed, mis muidu ehk ei avaneks.

Täna tunnen, et kui ka ise olla pühendunud, siis see nii ka on. Kuidas jäid praktikaprogrammiga rahule?

Oled internetipangast välja logitud!

See oli minu jaoks kindlasti põnev, kohati ka väljakutserohke. Praktikandina vastutasin võrdväärselt oma kolleegidega tehtud töö eest. Meeldis, et kogu programmi vältel toimus praktikantidele Valikute praktikaprogramm ühisüritusi, mis olid nii meelelahutusliku kui ka silmaringi avardava eesmärgiga.

Usun, et ma ei ole ainuke, kes leidis endale programmis osaledes häid sõpru ja tuttavaid.

Valikute praktikaprogramm

Olen ka seda meelt, et praktikast saab täpselt nii palju, kui ise oled valmis panustama ja vastu võtma. Kui oled hingega asja juures, siis on ka kogemustepagas suurem.

Valikute praktikaprogramm

Mis sulle suvise praktika juures meeldis? See andis võimaluse ühendada praktika reaalse tööga. Swedbankis on ka praktika tasustatud.

Youth LAB – SEB tasustatud praktikaprogramm

Nii ei pidanud suveks eraldi töökohta hakkama otsima ning sai rahulikult keskenduda. Sain osaleda ka panga ühisüritustel. Kindlasti üllatusin, kui mitmekesine on Swed­bank — nii töökohtade kui ka inimeste endi poolest.

Tak Gunakan Alkohol, Ini Bahan Alami Membuat Hand Sanitizer

Just inimesed olid need, kes praktikal olemise mälestusterohkeks ja huvitavaks muutsid. Kas praktikaprogrammis osalemine aitab edaspidi valikute langetamisel?

Mul on nii hea meel, et võtsin julguse kokku ja kandideerisin Kick Starti. Olen tänaseks pangas olnud juba kaks aastat. Ma ei oleks ealeski arvanud, et tänu praktikale jõuan sinna, kus olen täna. Lisaks olen saanud võimaluse osaleda analüütikute järelkasvuprogrammis.

Kes jäävad sõelale?

Usun, et siit saab kaasa suure kogemustepagasi. Praktika lõppedes töötasin juuniorspetsialistina ning alates novembrist olen väikefirmade laenuhaldur ettevõtete finantseerimiskeskuses. Jaga lugu:.