Avalehte-PoodEttevõttestKontakt Logi sisse / registreeriOstukorvSoovikorv
Kirjastuskunst.ee/Uudised

E-pood

Uudised

MINA LOOBUN SUHKRUST. Austraallanna Sarah Wilson räägib lihtsalt ning retseptidega illustreeritult oma loo sellest, ...
Loe pikemalt

Ta on tagasi! Kirjastus Kunst avaldas röögatu Hitleri-romaani

Kirjastus Kunst esitles 03.12.2013 aasta kõige lõikavamalt satiirilist romaani Hitlerist tänapäeva Saksamaal. Ungari päritolu sakslane Timur Vermes toob füüreri tänapäeva ja pilab halastamatult nii moodsat saksa ühiskonda.

Esitlus toimus 3.12.2013 Eesti Rahvusraamatukogu 7. korrusel. Katkendeid romaanist luges VAT Teatri näitleja Tanel Saar. Tõlkija: Piret Pääsuke

 

Suvi 2011. Adolf Hitler ärkab tühermaal Berliini südames. Ilma sõjata, ilma parteita, ilma Evata. Igal pool tuhanded võõramaalased ja…Angela Merkel.

See salvav satiir lihtsalt katsetab, äratades Hitleri uuesti ellu nüüdisajas. Ja tabab seetõttu kohe esimesest leheküljest alates nii valusalt, kuna peategelaseks on ehtne Hitler. Mitte mõni tele-pila-Hitler, mitte Hollywoodi märuli-Hitler, vaid mees, kes analüüsib isemeelselt oma ümbruskonda. Kes vaheda teravusega ja välkkiirelt tunneb ära inimeste nõrkused. Kes järgib vankumatult oma veidrat loogikat, on küll jäärapäine, aga mitte peast segi.

See raamat Adolf Hitleri teekonnast alates tühermaast kesk Berliini läbi kioski ja türklaste peetava pesumaja kuni saksa televisiooni välja on hingemattev lugemismõnu, ühtaegu sapine ja salakaval, kuna lugeja tabab end korduvalt selle pealt, et ta ei naera enam Hitleri üle. Vaid koos temaga. Naerda koos Hitleriga – on see võimalik? Kas niimoodi üldse tohib?

Selgitage see ise välja. Lõppude lõpuks elame ju vabal maal. Veel.


Veel uudiseid

18.08.2015